MERSİN
Parçalı Bulutlu Bugün
34°C / 27°C
ADANA
Parçalı Bulutlu Bugün
34°C / 34°C
ANTALYA
Açık Bugün
31°C / 31°C

 • Anamurda Uçurumda İntihar Girişiminde Bulundu
  Anamurda Uçurumda İntihar Girişiminde Bulundu
 • Silifke’de kamyon kadını ezdi
  Silifke’de kamyon kadını ezdi
 • Silifkede virajı alamayan pikap bir evi yıktı
  Silifkede virajı alamayan pikap bir evi yıktı
 • Mersin Şehidine ağlıyor
  Mersin Şehidine ağlıyor
 • Mersinde Araç Alev Alev Yandı 2 Ölü
  Mersinde Araç Alev Alev Yandı 2 Ölü
 • MEZİTLİ BEZİ ÜRETİM VE TANITIM MERKEZİ AÇILDI
  MEZİTLİ BEZİ ÜRETİM VE TANITIM MERKEZİ AÇILDI
 • Erdemli’de kumar operasyonu
  Erdemli’de kumar operasyonu
 • Mersin’de market hırsızları kameraya yakalandı
  Mersin’de market hırsızları kameraya yakalan
 • 86 yaşındaki adamın ölümünde aşk süphesi
  86 yaşındaki adamın ölümünde aşk süphesi
 • Büyükşehir Belediyesinde ihalede satırlı kavga!
  Büyükşehir Belediyesinde ihalede satırlı kavga!
Mersin anketlerinde hangi parti birinci?
Mersin anketlerinde hangi parti birinci?
Erzurum, Muğla, Mersin, Kayseri ve Trabzon’da yapılan yerel seçim anketine göre 3 ilde AK Parti, 1 ilde MHP, 1 ilde de CHP’nin adayı ipi göğüslüyor. ORC Araştırma Şirketi’nin 30 Aralık...
10 Ocak 2014 17:42
Font1 Font2 Font3 Font4

Erzurum, Muğla, Mersin, Kayseri ve Trabzon’da yapılan yerel seçim anketine göre 3 ilde AK Parti, 1 ilde MHP, 1 ilde de CHP’nin adayı ipi göğüslüyor. ORC Araştırma Şirketi’nin 30 Aralık 2013-7 Ocak 2014 tarihleri arasında Erzurum, Muğla, Mersin, Kayseri ve Trabzon illerini kapsayan araştırmasının sonuçları açıklandı.
mersin-secim-anketi
Erzurum’da 2720, Muğla’da 2000, Mersin’de 3500, Kayseri’de 3750 ve Trabzon’da 2200 denekle görüşülerek yapılan anketin sonuçlarına göre;

MERSİN: Yerel seçimin en çekişmeli geçeceği il. 3 partinin oylarının birbirine çok yakın olduğu Mersin’de ORC’nin anket sonuçlarına göre şimdilik zafer MHP’nin. MHP’nin yüzde 28.4 oya sahip olduğu Mersin’de, ikinci parti durumunda yüzde 27.2 ile CHP, üçüncü parti durumunda ise yüzde 22.1 ile AK Parti bulunuyor. Kürt kökenli vatandaşların da yaşadığı Mersin’de BDP’nin oy oranı ise yüzde 6.5.

mersin-anket

ERZURUM

Erzurum’da Ak Parti’nin üstünlüğü göze çarpıyor. Vatandaşların yüzde 41′i yerel seçimlerde Ak Parti’ye oy vereceğini açıklarken, ikinci sıradaki MHP’yi destekleyenlerin oranı da yüzde 34,2′de kaldı. Erzurum’da CHP’ye destek ise yüzde 7.

MUĞLA

Muğla seçmeni 30 Mart seçimlerinde tercihini CHP’nin adayından yana kullanıyor. Ankete katılanların yüzde 44 gibi büyük bir kısmı tercihini CHP’den yana kullanırken, Ak Parti’nin adayını destekleyenlerin oranı yüzde 27,6 olarak belirlendi.

KAYSERİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün memleketi Kayseri’de Ak Parti ipi göğüslüyor. Ankete göre; seçmenin yüzde 54 gibi büyük bir kısmı tercihin Ak Parti’den yana kullanırken, ikinci sıradaki MHP ise Kayseri halkının yüzde 24,9′unun desteğini aldı.

TRABZON

Partiler için stratejik illerden biri olan Trabzon’da da Ak Parti’nin üstünlüğü göze çarpıyor. Bu ilde yaşayanların yüzde 35,9′u Ak Parti’nin adayını destekleyeceğini ifade etti. Trabzon’da CHP’yi destekleyenlerin oranı yüzde 29,22de kalırken, MHP’ye destek yüzde 22 olarak belirlendi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa