MERSİN
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
19°C / 13°C
ADANA
Çok Bulutlu Bugün
20°C / 20°C
ANTALYA
Kuvvetli Sağanak Bugün
16°C / 16°C

 • Mersinin iki tanınmış ismi vefat etti
  Mersinin iki tanınmış ismi vefat etti
 • Çatıda Benzinli İntihar Eylemi
  Çatıda Benzinli İntihar Eylemi
 • Kente İnen Yaban Domuzu Öldürüldü
  Kente İnen Yaban Domuzu Öldürüldü
 • Tagem Ve Tübitak Muz Üreticilerine Destek Veriyor
  Tagem Ve Tübitak Muz Üreticilerine Destek Veriyor
 • Erdemli’de Yeşillendirme Çalışmaları
  Erdemli’de Yeşillendirme Çalışmaları
 • Mut’ta Motosiklet Kazası: 2 Yaralı
  Mut’ta Motosiklet Kazası: 2 Yaralı
 • Mersin’li iki gencin tüfek oynu kanlı bitti
  Mersin’li iki gencin tüfek oynu kanlı bitti
 • Osmanlıca Protestocularına Gözaltı
  Osmanlıca Protestocularına Gözaltı
 • Mersin’de Yoğun Kar Yağışı devam ediyor
  Mersin’de Yoğun Kar Yağışı devam ediyor
 • CHP’de Yarın Kenanla Patlama Olacak
  CHP’de Yarın Kenanla Patlama Olacak
Mersin anketlerinde hangi parti birinci?
Mersin anketlerinde hangi parti birinci?
Erzurum, Muğla, Mersin, Kayseri ve Trabzon’da yapılan yerel seçim anketine göre 3 ilde AK Parti, 1 ilde MHP, 1 ilde de CHP’nin adayı ipi göğüslüyor. ORC Araştırma Şirketi’nin 30 Aralık...
10 Ocak 2014 17:42
Font1 Font2 Font3 Font4

Erzurum, Muğla, Mersin, Kayseri ve Trabzon’da yapılan yerel seçim anketine göre 3 ilde AK Parti, 1 ilde MHP, 1 ilde de CHP’nin adayı ipi göğüslüyor. ORC Araştırma Şirketi’nin 30 Aralık 2013-7 Ocak 2014 tarihleri arasında Erzurum, Muğla, Mersin, Kayseri ve Trabzon illerini kapsayan araştırmasının sonuçları açıklandı.
mersin-secim-anketi
Erzurum’da 2720, Muğla’da 2000, Mersin’de 3500, Kayseri’de 3750 ve Trabzon’da 2200 denekle görüşülerek yapılan anketin sonuçlarına göre;

MERSİN: Yerel seçimin en çekişmeli geçeceği il. 3 partinin oylarının birbirine çok yakın olduğu Mersin’de ORC’nin anket sonuçlarına göre şimdilik zafer MHP’nin. MHP’nin yüzde 28.4 oya sahip olduğu Mersin’de, ikinci parti durumunda yüzde 27.2 ile CHP, üçüncü parti durumunda ise yüzde 22.1 ile AK Parti bulunuyor. Kürt kökenli vatandaşların da yaşadığı Mersin’de BDP’nin oy oranı ise yüzde 6.5.

mersin-anket

ERZURUM

Erzurum’da Ak Parti’nin üstünlüğü göze çarpıyor. Vatandaşların yüzde 41′i yerel seçimlerde Ak Parti’ye oy vereceğini açıklarken, ikinci sıradaki MHP’yi destekleyenlerin oranı da yüzde 34,2′de kaldı. Erzurum’da CHP’ye destek ise yüzde 7.

MUĞLA

Muğla seçmeni 30 Mart seçimlerinde tercihini CHP’nin adayından yana kullanıyor. Ankete katılanların yüzde 44 gibi büyük bir kısmı tercihini CHP’den yana kullanırken, Ak Parti’nin adayını destekleyenlerin oranı yüzde 27,6 olarak belirlendi.

KAYSERİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün memleketi Kayseri’de Ak Parti ipi göğüslüyor. Ankete göre; seçmenin yüzde 54 gibi büyük bir kısmı tercihin Ak Parti’den yana kullanırken, ikinci sıradaki MHP ise Kayseri halkının yüzde 24,9′unun desteğini aldı.

TRABZON

Partiler için stratejik illerden biri olan Trabzon’da da Ak Parti’nin üstünlüğü göze çarpıyor. Bu ilde yaşayanların yüzde 35,9′u Ak Parti’nin adayını destekleyeceğini ifade etti. Trabzon’da CHP’yi destekleyenlerin oranı yüzde 29,22de kalırken, MHP’ye destek yüzde 22 olarak belirlendi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa