Mersin Sondakika

Toros Üniversitesi’nde 2. Makarna Festivali

Toros Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’na bağlı Aşçılık Programı, Arbella ile birlikte 2. Makarna Festivali düzenledi.
Bu haber 2018-04-18 13:49:32 eklenmiş

17 Nisan 2018 Salı günü Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü bahçesi ve uygulama mutfağında düzenlenen Makarna Festivali’ne ilgi yoğun oldu. İşçilik, kompozisyon, sunum ve lezzet üzerinden jüriler tarafından puanlandırılan öğrenciler kıyasıya mücadele etti.

Festival kapsamında Aşçılık Programı birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinden Tuna Baran İyidoğan, Kevser Ramazan, İlhan Öztürk, Harun Başlı, Batuhan Kulas, Ali Süngü, Ali Açıkgöz ve Fatma Bilici birbirinden lezzetli makarna çeşitlerini jürinin beğenisine sundu.

Jüri koltuğunda ise Ahmet Savaş, Ahmet Salih Sancar, Çağatay Uçuk, Kahraman Süngü, M. Fatih Kayran, Rabia Yedigöz ve Yılay Andaç yer aldı.

Aşçılık Programı 1. sınıf öğrencisi Tuna Baran İyidoğan jüriden en yüksek puanı alarak yarışmayı 1. tamamladı.

Etkinlik sonunda açıklama yapan Jüri Kahraman Süngü, “Aşçılık mesleği hayatımızda çok önemli bir rolü olan bir meslek ama günümüze kadar önemi ve değeri pek bilinmeyen bir meslek haline geldi. Bu yüzyıldan sonra aşçılık mesleği her zaman için en önemli bir meslek olarak gündemde kalacak ve öyle devam edecek. Aşçılık bir sanattır ve değeri hiçbir zaman kaybolmaz. Bugün ki festivalde öğrencilerin motive olması ve geleceğe hazırlanması açısından oldukça başarılı oldu, bu tür etkinliklerin daha sık yapılması olumlu yansıyacaktır” şeklinde konuştu.

Toros Üniversitesi Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Mehmet Fatih Kayran ise, “Arbella Makarna ile bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Makarna festivali sonunda öğrencilerimize iyi bir program uyguladığımızı düşünüyorum. Festivale katılan öğrencilerimize, şeflerimize, Hafsa Sultan Lisesi öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum” dedi.


Mersin Haber Ajans
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Copyright © 2019 Mersin Haber Ajans MHA Gazetesi Tüm hakları saklıdır.