Mersin Sondakika

Eski Kalkınma Bakanı Elvan ve Vali Su’dan Başkan Dinçer’e ziyaret

Eski Kalkınma Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ile Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret etti.
Bu haber 2018-08-16 11:06:33 eklenmiş

Ak Parti İl Başkanı Cesim Ercik ile merkez ilçe başkanları ve bir grup partilinin de eşlik ettiği Eski Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer ve yönetim kurulu üyelerince sıcak bir ilgiyle karşılandı.

Eski Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ziyarette yaptığı konuşmada kentte dağınık bir şekilde hizmet veren ve görüntü gürültü kirliliği yaratan imalat sektöründeki esnaf ve sanatkarlar için sanayi sitelerinin elzem olduğunu belirterek, bu konuda gereken desteği vereceklerini ifade etti.

Mersin Valisi Ali İhsan Su’da sanayi sitelerinin kentlerin zaruri ihtiyacı olduğuna vurgu yaparak, hazineye ait sanayi sitesi kurulmaya elverişli alanların tespit edilmesi konusunda ilgili birimlere talimat vereceğini,  esnaf ve sanatkarları bu anlamda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, eski Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.  Mersin’e ihtisas sanayi sitesi kurulması için yıllardır mücadele verdiklerini hatırlatan Başkan Dinçer, “Sayın Bakanım, Sayın Valim, geçmiş yıllarda kentimize 6 bin işyeri kapasiteli ihtisas sanayi sitesi kurulması için çok mücadele ettik. Bizim çabamızla ve geçmiş dönem görev yapan Valimizin desteğiyle 1/100000 ölçekli kent planında sanayi sitesi olarak işaretlenen alan maalesef Büyükşehir Meclisince konut alanına çevrildi. Maalesef artık bu konuda kaderimize terk edildik. Bu anlamda sizlerden destek bekliyoruz”  dedi.

Ziyarette Mersin ESOB Başkanvekili Ömer Şahbudak ve Birlik yönetim kurulu üyeleri İsmet Erdoğan, Uçal Mavili, Mustafa Köç, Nihat Dağdelen ,Erdoğan Yalçın ve Mustafa Güçyetmez’de hazır bulundu


Mersin Haber Ajans
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Copyright © 2019 Mersin Haber Ajans MHA Gazetesi Tüm hakları saklıdır.