Mersin Sondakika

İmplant – Ağız Diş ve Çene Cerrahisi – Diş Hekimi

Popüler diş tedavilerinden olan implant günümüzde yaygın olarak bilinen bir tedavi seçeneğidir.
Bu haber 2018-10-24 17:47:09 eklenmiş

Popüler diş tedavilerinden olan implant günümüzde yaygın olarak bilinen bir tedavi seçeneğidir. Fakat çeşitli kaynaklardan edinilen eksik ya da hatalı bilgiler nedeniyle sıkıntı yaşanmaması için konuyu bir de bu alanda uzman hekimlerden, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi UzmanıDiş Hekimi’nden dinlemekte fayda var.

Ağzında bir ya da daha çok diş eksikliği bulunan hastaların, çiğneme ve estetik işlevinin kendilerine tekrar kazandırıması için uygulanan bir tedavi olarak implant modern ve ideal bir araçtır. Minör cerrahi işlem ile ağıza yerleştirilen, diş kökü görevi üstlenen ve iyileşmeyi takiben üzerine dişler hazırlanarak kullanılan aygıtlardır.

 

İmplant cerrahisinin, pratisyen hekimlerce de uygulanmasında yasal bir engel olmasa da diğer cerrahi işlemler gibi,implant ameliyatı'nın da uzman hekimlerce uygulanması faydalı olacaktır.

Hasta açısından konforlu sayılabilecek bir işlemle ağıza yerleştirilen implantların, iyi bakıldığı takdirde, 10 yılın üzerinde ömrü olacaktır. İmplantların bakımı kolay, kullanımı rahattır.

Erişkin yaşlardan itibaren, ileri yaşlara kadar hasta sağlığının elverdiği durumlarda implant uygulanabilmekte ve hasta ideal beslenmesini bu sayede sağlayabilmektedir.

Dişlerimiz görüntümüz ve konuşmamız ile sosyal hayatımızın, çiğneme işlevi ile sağlığımızın ve konforumuzun, yani genel olarak hayatımızın önemli unsurlarından birisidir. İmplant tedavisi ile ağızda bulunan diğer dişlerimizden destek almadan, onların sağlığını etkilemeden yeni diş sahibi olabilmekteyiz. Hatta, implantların saynesinde, ağızda hiç diş bulunmasa bile rahatlıkla kullanılabilen dişlere sahip olunabilmektedir.

Gülüşünü güzelleştirmek, konforunu tekrar almak isteyenler için tavsiye edilir.

 

Dr. Uygar BAKŞİ

Diş Hekimi

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

 

 

İletişim Bilgileri

 

Adres: Çınarlı Mh. Ziyapaşa Bul. No:51

Bulvar İş Merkezi (MADO üstü) Kat:6

Seyhan/ADANA

Telefon: 0 (322) 458 4353

Email: info@uygarbaksi.com

Web: https://www.uygarbaksi.com

 

 

 

 

 


Mersin Haber Ajans
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Copyright © 2019 Mersin Haber Ajans MHA Gazetesi Tüm hakları saklıdır.