Mersin Sondakika

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Evliliğin bitirilmesi, boşanma davası ile olacak. Boşanma davası nasıl açılır ve süreç nasıl işler aşağıda verilmiştir.
Bu haber 2018-11-26 20:49:02 eklenmiş

 

 

Evliliğin bitirilmesi, boşanma davası ile olacak. Boşanma davası nasıl açılır ve süreç nasıl işler aşağıda verilmiştir.

Boşanma Davası Açmak

Evlilik akdinin sonlandırılması, boşanma davasının görülmesi ve tarafların boşanmasın karar verilmesi ile olur. Peki, boşanma davası nasıl açılır? Taraflardan birinin, ikamet ettiği yerde aile mahkemesine başvuru yapması davanın açılması için yeterli olacaktır.

Davanın avukat tarafından açılmasını da sağlayabilirsiniz.

Sürecin profesyonel şeklide yürütülmesi ve tarafların anlaşmaya giderek, kolay şekilde boşanmasının sağlanması profesyonel destek almanız durumunda son derece kolay şekilde olacaktır.

www.farahhukuk.com adresinden, boşanma sürecine ilişkin bilgi almanız ve avukatlar ile kendi durumunuzu özel şekilde görüşmek için bilgi edinmeniz mümkündür.

Dava açmak için aile mahkemesine gidilmesi ve dilekçe verilmesi yeterlidir. Boşanma davası nasıl açılır sorusunun profesyonel şekilde davanın yürütülmesini isteyen kişiler için dilekçenin avukatınız tarafından oluşturulması ve sürecin takip edilmesi ile şeklinde yanıtlanması da mümkündür.

Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanmak

Boşanmak isteyen kişilerin karara varmış olması anlaşmalı şekilde boşanmalarını sağlar. Bu durumda tarafların avukatları ile boşanmanın gerçekleşmesini sağlaması son derece kolay olur. Ancak karara bağlanmayan bir durum olması halinde ise çekişmeli dava görülür. Bu durumda tarafların taleplerinin yerine getirilmesi için çalışılır. Kısa süre içinde davanın görülmesi sağlanır. Boşanma davası nasıl açılır sorusunun yanıtına uygun şekilde davanın görülmesi sağlanır. Boşanma gerçekleşir.

 


Mersin Haber Ajans
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Copyright © 2019 Mersin Haber Ajans MHA Gazetesi Tüm hakları saklıdır.