Mersin Sondakika

ISO Belgeleri İle Uluslararası Geçerlilik

Ülkemizde farklı sektörlerde hizmet veren çok sayıda firma yer alırken bu firmaların üretimlerini her zaman belirli standartlar altında gerçekleştirmesi gerekmektedir.
Bu haber 2018-12-16 15:56:55 eklenmiş

 

Ülkemizde farklı sektörlerde hizmet veren çok sayıda firma yer alırken bu firmaların üretimlerini her zaman belirli standartlar altında gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde yapılırsa belirli bir kalite seviyesi oluşturulabilir. Bu aşamada www.turcert.com sitesi üzerinden firmalar belgeler için hangi şartların gerekli olduğunu görebilirken bunlar için de başvurularını bizlere ulaştırabilirler. Özellikle ıso 9001 gibi birçok farklı sektörün kullanması gereken belgelerde firmamız en kısa sürede kontrollerini yaparak hak eden firmalara belgeleri ulaştırmaktadır.

Gıda Sektöründe ISO 22000 Belgesi

Tüketilen gıdaların sağlımızı tehdit edip etmediği çok büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar, açlıklarını gidermek için tükettikleri gıdalardan uzun vadede zarar görüyorlarsa bu durum onların yanlış ürünler seçtiğini göstermektedir. İnsanlar alınan her gıda ürününün kontrolünü tek başına yapamayacağından ıso 22000 belgesi üretilmiştir. Bu belge üretilen malzemelerin amacına uygun üretildiğini ve sağlığa zararlı olmadığını uluslararası standartlara göre kanıtlamaktadır. Firmamız, bu üreticilerin bu belgeyi almaya hak kazanırken gerekli şartların tamamını taşıyıp taşımadığını kontrol etmekle görevlidir. Bu görevi de en iyi şekilde yerine getirmektedir.

ISO 14001 İle Çevre Yönetimi

Dünyamızın devamlılığının sağlanması adına firmaların üretim aşamalarında çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Eğer firmalar, çevreyi hesaba katmadan davranışlarını sergilerlerse bu durumda dünya ve içerisinde yaşayan bizler bundan ciddi şekilde zarar görmeye başlayabilir. Bu sebeple de firmaların çevreye zarar vermediklerini gösteren ıso 14001 belgelerini bizlere başvurarak alması gerekir. Bu belgeyi alan firmaların tamamı üretim aşamasında disiplinli bir şekilde ilerlerken çevresel etmenleri de göz ardı etmediğini göstermektedir. İçerisindeki standartlarına bakıldığında ISO 9001 ile birçok maddesinin ortak olduğu görülebilmektedir. Ancak kendisine özel maddeleri de olduğundan firmamıza bu belge için de çok sayıda başvuru gelmektedir.

 

 


Mersin Haber Ajans
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Copyright © 2019 Mersin Haber Ajans MHA Gazetesi Tüm hakları saklıdır.